Державна Служба Автомобільних Доріг України
Головна сторінка
Урядовий портал | Мапа сайту    Укр | Рус | Eng 
Пошук
Співробітництво зі Світовим банком

1) проект «Покращення автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху»
Укравтодор в 2010 році розпочав реалізацію першого спільного між Україною та Світовим банком (або Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) проекту «Покращення автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху».
В рамках цього проекту планується привести до європейського рівня автомобільну дорогу М-03 Київ-Харків-Довжанський на ділянці від м. Бориспіль (км 44+500) до м. Лубни (км 191+400), яка є однією із найважливіших магістральних доріг України, що співпадає з національним транспортним коридором Європа – Азія, а також входить до переліку об’єктів, що готуються до проведення в Україні чемпіонату з футболу Євро–2012.
Обсяг кредитних ресурсів для реалізації проекту складає 400 млн. дол. США, термін кредитування 30 років (за ставкою LIBOR + змінний спред).
Проект складається з трьох компонентів, серед яких:
здійснення капітального ремонту дороги (298,5 млн. дол. США);
покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг загального користування на аварійно-небезпечних ділянках і місцях концентрації ДТП (100 млн. дол. США);
розвиток кадрового та інституційного потенціалу (1,5 млн. дол. США).
Угода була підписана 21 квітня і 4 вересня 2009 року набрала чинності.
Наразі завершено всі тендерні процедури, переможцями є відомі українські та іноземні будівельні компанії, а також зарубіжні консультанти – інженери з нагляду за роботами. Завершити ремонтні роботи планується вже у 2011 році.

Навчальна поїздка з метою ознайомлення з досвідом впровадження контрактів на експлуатацію доріг за кінцевим результатом (OPRC)


У рамках проекту зі Світовим банком та за рахунок компанії High Point Rendel з 27 листопада по 4 грудня 2010 року відбулась навчальна поїздка представників УкравтодорУу до Великобританії з метою ознайомлення з досвідом впровадження контрактів на експлуатацію доріг за кінцевим результатом (OPRC). До складу делегації увійшли представники Укравтодору; САД у Закарпатській, Вінницькій та Харківській областях; ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»; ДП «Укрдіпродор»; «Держдор НДІ»; ДП «Укрдорінвест» з метою перейняття досвіду впровадження контрактів OPRC.
За останні 20 років у Великобританії відбувся поступовий перехід дорожнього утримання з державного до приватного сектору за різними моделями. Ці моделі варіюються від державно-приватного партнерства (РРР) до контрактів OPRC, які передбачено впровадити в Україні на дорозі М-06 в Закарпатській та Львівській областях при реалізації спільного проекту з ЄБРР та ЄІБ «Покращення транспортно-експлуатаційного стану доріг на підходах до Києва».
В процесі навчального туру представники відвідали центральні офіси компаній Bentley (Exorocal) та Enterprice Mouchel. Навчальна поїздка дозволила ознайомитись з досвідом роботи дорожніх служб Англії та підрядних організацій, ознайомитись з принципами складання контрактів на утримання доріг на основі OPRC та обговорити особливості процесу передачі робіт по утриманню доріг приватними підприємствами.
03680, МСП, м. Київ-150, вул.. Фізкультури, 9      e-mail:kae@ukravtodor.gov.ua