Державна Служба Автомобільних Доріг України
Головна сторінка
Урядовий портал | Мапа сайту    Укр | Рус | Eng 
Пошук
Японська агенція з міжнародного співробітництва (JICA)Україна активно співпрацює з країнами Сходу, зокрема з Японією. Японська агенція з міжнародного співробітництва (надалі «ДЖАЙКА» від англ. «JICA») зацікавилась проектом «Спорудження мостового переходу через річку Південний Буг в місті Миколаїв» (далі – Проект) з наміром реалізувати його у рамках програми Офіційної Допомоги Розвитку Уряду Японії (ОДР) країнам, що розвиваються.

Переваги цієї лінії полягають у низькій процентній ставці, яка у середньому становить 1,3%-1,5%. Надзвичайно тривалим є і термін погашення – 25-30 роки. Крім того, такі кредити надаються на суму до 70 – 80% від вартості проекту з пільговим періодом 7-10 років.

Реалізація Проекту забезпечить зв’язки між великими промислово-адміністративними центрами та морськими портами півдня України, адже він розташований на міжнародній автомобільній дорозі М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ (на Таганрог), яка пролягає вздовж Азовського та Чорного морів і входить до складу двох міжнародних транзитних коридорів: Євро-Азійський транспортний коридор – (Рені-Ізмаїл-Одеса-Миколаїв-Мелітополь-Новоазовськ на Таганрог) та Чорноморська автодорога – (Одеса-Миколаїв-Херсон-Керч). Будівництво цього мосту також дозволить зняти більшу частину навантаження з розвідного Варварівського мосту, збудованого у 1964 році.

Наразі Проект знаходиться на стадії погодження техніко-економічного обґрунтування «Будівництво мостового переходу через р. Південний Буг у м. Миколаїв, Миколаївська область» (далі – ТЕО). Зокрема ТЕО вже отримало позитивний експертний висновок ДП «Укрдержбудекспертизи» і було подане на розгляд на технічній раді Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Після завершення цієї процедури на розгляд та погодження зацікавленими міністерствами і відомствами буде надано проект розпорядження про схвалення цього ТЕО.

Завершенням першого етапу офіційної підготовки Проекту стане затвердження ТЕО Кабінетом Міністрів України.

Другий етап розпочнеться після здійснення японською стороною фінальної місії до України та розгляду її результатів Урядом Японії, і полягатиме він у обміні нотами (листами від Урядів обох країн) та у підготовці документації за Проектом, зокрема проекту Угоди про позику.

03680, МСП, м. Київ-150, вул.. Фізкультури, 9      e-mail:kae@ukravtodor.gov.ua