Державна Служба Автомобільних Доріг України
Головна сторінка
Урядовий портал | Мапа сайту    Укр | Рус | Eng 
Пошук
Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк

Кількарічний досвід співпраці Укравтодору з ЄБРР є найбільш тривалим та плідним. На сьогоднішній день вже існує три Кредитні угоди:
У 2000 році була підписана Перша Кредитна угода «Відновлення автомагістралі М-06 та реформа фінансування сектору автодоріг» на суму 75 млн. євро. Метою проекту є покращення стану міжнародного коридору № 5 Трієст – Будапешт (Братислава) – Львів, на ділянці Чоп (Ужгород) – Стрий, км 824 – км 614. Окрім цього, одним із компонентів проекту було започаткування реформи в дорожньому секторі з метою посилення децентралізації управління та фінансування дорожнім господарством. Реформа триває зараз відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.08.2008 № 1096 «Про схвалення Концепції реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування».
У 2005 році була підписана Друга Кредитна угода «Ремонт автомобільної дороги Київ – Чоп». Метою цього проекту було покращення стану міжнародних коридорів № 5 Трієст – Будапешт (Братислава) – Львів, на ділянці Стрий – Львів та № 3 Берлін – Вроцлав – Львів – Київ, на ділянці Львів – Броди, км 621 – км 441. Обсяг кредитних коштів склав 100 млн. євро.
В грудні 2006 року було укладено Третю Кредитну Угоду між Україною і ЄБРР на реалізацію проекту «Ремонт автомобільної дороги Київ – Чоп» на суму 200 млн. євро.
30 липня 2007 року Фінансову угоду з Європейським інвестиційним Банком (ЄІБ) року на реалізацію проекту «Україна – Проект європейських доріг України» на суму 200 млн. євро.
Ці дві угоди (на умовах співфінансування) передбачають капітальний ремонт автомобільної дороги Київ-Чоп на ділянці від км 128 (м. Житомир) до км 441 (м. Броди Львівської обл.) довжиною 313 км.
Загалом, за кошти 3-х кредитів ЄБРР та одного кредиту ЄІБ і України буде капітально відремонтовано і доведено до європейського рівня одну з найбільш важливих автомагістралей країни, що забезпечує автомобільні зв’язки України з країнами Євросоюзу, на загальній довжині біля 720 км. На сьогоднішній день за згаданими проектами вже відремонтовано та здано в експлуатацію 497 км.
Окрім цього, покращення автомобільної дороги М-06 Київ-Чоп, окремі ділянки якої входять до МТК № 3 і № 5, відіграє значну роль в підготовці України до проведення Євро-2012 та інтеграції дорожньої мережі країни в єдину транспортну систему Європи.
Плідна співпраця з ЄБРР протягом 9 років підтвердила правильність прийнятого напрямку у відновленні стану автомобільних доріг в Україні. Тому в 2009 році прийнято рішення про продовження такої роботи з ЄБРР та ЄІБ.

Новий проект «Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва»
Укравтодор наразі готує новий спільний між Україною та ЄБРР і ЄІБ проект «Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва», у т.ч. реконструкція та капітальний ремонт автомобільної дороги М-06 Київ-Чоп на ділянці від м. Києва до м. Житомира та на обході м. Житомира. Це буде наймасштабнішим спільним із МФО проектом в Україні, оскільки до проекту входить 6 головних трас, що ведуть до м. Києва в радіусі (в середньому) близько 50 км. Вартість самого проекту перевищує 1 млрд. євро (з них 900 млн. євро планується залучити від ЄБРР та ЄІБ на умовах співфінансування 50 %/50 %, решта – за рахунок України).
У жовтні 2009 року Мінекономіки було прийнято рішення про доцільність підготовки такого проекту, а ЄБРР та ЄІБ офіційно підтвердили свою зацікавленість і готовність фінансувати проект.
26 листопада 2010 року підписано Кредитну Угоду з ЄБРР, а 27 травня 2011 року Фінансову угоду з ЄІБ. Наразі виконуються державні процедури по набранню угодою чинності.
Проект «Покращення стану автомобільних доріг на під’їздах до м Києва» (далі – Проект) є четвертим спільним із ЄБРР проектом щодо відновлення автомобільних доріг в Україні. Цей проект включає в себе ділянки 6 автомобільних доріг, які ведуть до м. Києва. Серед них також завершення ремонту автомобільної дороги М-06 Київ-Чоп на ділянці від м. Житомир до м. Києва.
Кредитну угоду стосовно Проекту було укладено 26 листопада 2010 року між ЄБРР та Україною і наразі вона ще не набула чинності у зв’язку з внутрішньодержавними процедурами стосовно міжнародних договорів України. На виконання Кредитної угоди було також підписано Проекту угоду, яка передбачає впровадження Плану природоохоронних заходів і соціальних питань.
Враховуючи те, що співпраця з ЄБРР є прозорою та керується, поміж українських законодавчих норм, правилами та принципами процедур ЄБРР, відповідні документи стосовно ОВНЗ розміщено на офіційному веб-порталі Укравтодору і вони є доступними українською та англійською мовою.
Ukravtodor_M06_M07_SEP_Ukr.docEnvironmental and social Action Plan Eng.docEnvironmental and social Action Plan Ukr.docEnvSocPolicy_2008.pdfEnvSocPolicy_2008_ru.pdfUkravtodor_M06_M07_NTS_Eng.pdfUkravtodor_M06_M07_NTS_Ukr.DOCUkravtodor_M06_M07_SEP_Eng.pdf
03680, МСП, м. Київ-150, вул.. Фізкультури, 9      e-mail:kae@ukravtodor.gov.ua