Державна Служба Автомобільних Доріг України
Головна сторінка
Урядовий портал | Мапа сайту    Укр | Рус | Eng 
Пошук
Міжнародна технічна допомога від ЄС

1) проект «Підтримка інтеграції транспортної системи України до Транс-Європейської транспортної мережі ТЕМ» (Проект ТЕМ)
Метою Проекту «ТЕМ» є сприяння розвитку торгівлі та пересуванню людей між ЄС/CEEC і ННД, скороченню загальної вартості транспорту в економіці через покращення сучасності управління сектору, розвитку інфраструктури, обладнання та послуг, особливо по Транс - Європейської та об’єднаної транспортної мережі. В результаті реалізації Проекту планується підготовути транспортну політику, стратегії підрозділів сетору та План розвитку транспортного сектору України для інтеграції з траспортними системами та мережами ЄС.
У рамках діяльності Проекту значну увагу буде приділено проведенню семінарів, що покривають сучасні питання з розвитку державно-приватного партнерства, покращення безпеки дорожнього руху, учбові тури за специфічними темами, удосконаленню вебсторінки в інтернеті для сприяння розвитку коридорів, розповсюдження інформації.
Наразі експертами проекту вже підготовлено кілька звітів щодо управління дорожнім господарством і джерел його фінансування, звіт із покращення безпеки дорожнього руху та реалізації пілотного проекту в м. Львів.
Діяльність Проекту здійснюватиметься протягом 2-х років, із 1 серпня 2008 року до 31 грудня 2010 року з можливим продовженням на 1 рік.
Навчальна поїздка «Підтримка Інтеграції України до Транс’європейської Транспортної Мережі ТЄМ-Т»

З 12 по 21 грудня 2010 року за підтримки Проекту, який фінансується ЄC, «Підтримка Інтеграції України до Транс’європейської Транспортної Мережі ТЄМ-Т» (Проект ТЄМ-Т) відбувся навчальний тур делегації Укравтодору. Серед країн, які відвідали делегати були Великобританія (м. Лондон та м. Бірмінгем), Франція (м. Париж) та Австрія (м. Відень). Основною метою навчального туру було ознайомлення з міжнародним досвідом із організації фінансування, утримання та будівництва дорожньої інфраструктури у провідних європейських країнах. Відповідно до програми навчальної поїздки зустрічі відбувалися у державних органах влади – Департаменті транспорту (Міністерство всіх видів транспорту Великобританії), Дорожній Агенції (Національний Центр Контролю Дорожнього Руху). Також зустрічі відбулися і в приватних компаніях – PWC (Великобританія), VINCI (Франція), Kapsch Traffic Com (Австрія).
За результатами поїздки Укравтодор ще раз на практиці переконався у доцільності реалізації проектів на концесійній основі як один зі способів не лише більш ефективного використання завжди обмежених бюджетних коштів, але й підвищення конкурентоспроможності ринку і підвищення якості послуг у дорожній галузі для користувачів доріг.

2) Проект «Твінінг»
Проект «Твінінг» «Підтримка розробки та впровадження транспортної політики в Україні» здійснюється у рамках співробітництва між Німецьким Федеральним Міністерством транспорту, будівництва та міських справ разом з Австрійським Федеральним Міністерством транспорту, інновацій та технологій і Міністерством інфраструктури України.
Головною метою проекту є розширення компетенції та можливостей Міністерства транспорту та зв’язку України та Укравтодору, як одного з отримувачів послуг Проекту, шляхом передачі кращого досвіду Європейського Союзу, тренінгів та консультацій, що дасть змогу краще управляти процесом розробки та впровадження транспортної політики у всіх її напрямах.
Проект «Твінінг» реалізується через систему державної служби в рамках співпраці двох аналогічних органів державної влади. Участь у них беруть державні службовці двох країн із метою досягнення обов’язкових результатів, визначених країною – партнером відповідно до національних пріоритетів та пріоритетів співпраці з ЄС.
Головний акцент для дорожньої галузі в рамках цього проекту – заходи з безпеки руху (в координації з проектом ТЕМ).
В рамках цієї співпраці 29-30 вересня 2011 року проектом «Твіннінг» в приміщенні Укравтодору було організовано семінар на тему досвіду реалізації проектів Державно-приватного партнерства та концесій, організації фінансування та збору плати за користування автомобільними дорогами.

3) проект «TAIEX»
Державна служба автомобільних доріг України з 2008 року співпрацює таким інструментом технічної допомоги ЄС як TAIEX (Technique Assistance Informational Exchange), який дії за підтримки Європейської Комісії.
Початком співпраці в рамках інструменту TAIEX стала організація та проведення семінару на тему «Європейські стандарти у сфері дорожньої інфраструктури для покращення дорожньої безпеки», який відбувся 24 лютого 2009 року в м. Києві.
Останнім на сьогоднішній день став семінар «Досвід країн Європи у впровадженні системи платних доріг та можливості її застосування в Україні», який відбувся в місті Києві 20 - 21 січня 2011 року. Основними темами виступів під час заходу стали Державно-приватне партнерство (ДПП) у дорожній сфері, концесії, а також механізм розрахунку плати за проїзд.
03680, МСП, м. Київ-150, вул.. Фізкультури, 9      e-mail:kae@ukravtodor.gov.ua